Kawy włoskie - Espresso

Kawy włoskie - Espresso

Czas spędzony przy filiżance kawy jest we Włoszech codziennie celebrowanym punktem dnia. Nic w tym dziwnego, kawy włoskie są przecież uważane za najlepsze na całym świecie. Pamiętajmy jednak, że będąc na wycieczce w słonecznej Italii i zamawiając w jednej z tamtejszych kawiarni znaną na całym świecie "caffe" otrzymamy... espresso.

 

Nie będzie to byle jakie espresso. Włosi robią mocne, ale z niezwykle delikatną pianką kawę. I taki napój otrzymamy w każdej kawiarni, pubie czy włoskiej restauracji. Jeśli jednak trafimy na lokal, którego właścicielem jest Włoch-tradycjonalista, nie mamy co liczyć na kawę mrożoną, czy choćby, tak włoskie przecież, cappuccino. To drugie z pewnością znajdziemy za to w każdym włoskim domu. Włosi nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez powolnie pitego, pełnego smaku i aromatu cappuccino z dodatkiem spienionego mleka. Dopiero po porannym rytualnie niespiesznie włoski naród wychodzi do pracy.

Espresso również jest stałym punktem dnia każdego Włocha, jest jednak najczęściej pite w biegu, podczas krótkiej przerwy w pracy, bądź między jednym biznesowym spotkaniem a drugim. Do wypicia espresso Włoch nie potrzebuje nawet krzesła. Wypija je pospiesznie przy barze, zamieniając kilka słów z obsługą. Najczęściej podczas wydawania reszty. Bo we Włoszech za kawę pitą w lokalach gastronomicznych płaci się z góry. Po kilku łykach espresso Włoch biegnie dalej, dlatego obsługa woli mieć pieniądze w kasie przed podaniem filiżanki gorącego napoju.

Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Masz wolny weekend i chcesz się trochę odpręży...
Jest weekend nie musisz jutro wstawać rano do pra...
Szukając odpowiedniego miejsca na nocleg zastanaw...
Kawa posiada ogromną ilość zwolenników. ...
Francja znana jest zarówno z prostoty, jak ...
Miłośnicy szeroko rozumianej kultury mają wiele...