Picie kawy - korzyści i zagrożenia

Picie kawy - korzyści i zagrożenia

Włosi są prawdziwymi smakoszami kawy. Włoskie kawy to zarówno aromatyczne espresso, smaczne cappuccino, jak i latte, czy też klasyczna filiżanka czarnej kawy.

Włoskie kawy są aromatyczne, umiejętnie sporządzone, posiadają wysokie walory smakowe. Włosi piją kilka kaw w ciągu dnia i czynią z tego nierzadko prawdziwą ceremonię. Czy jednak picie takiej ilości kaw nie ma negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia?

 

Nadmierne picie kawy może być przyczyną wydzielania się zbyt dużej ilości kwasów żołądkowych. Wypłukuje z organizmu magnez. Kawy nie powinny pić osoby cierpiące na niektóre schorzenia. Zaliczymy do nich chociażby wrzody, arytmię serca, nadciśnienie. Kawy nie poleca się także osobom nadpobudliwym, chorym psychicznie, a także kobietom w ciąży. Nie mniej jednak we wszystkim ważny jest umiar. Magnez można dostarczyć do organizmu jedząc określone produkty, zaś osoby z nadciśnieniem mogą wypić cappuccino zamiast mocnego espresso. Wpływ kawy na kobiety ciężarne także nie jest naukowo potwierdzony, zatem nie można jednoznacznie powiedzieć, że jedna niewielka i słaba kawa na pewno zaszkodzi dziecku.

Korzyści z picia kawy jest więcej niż ewentualnych zagrożeń. Kawa jest przede wszystkim smaczna (choć istnieją osoby, które za jej wyjątkowym smakiem nie przepadają). Znane i cenione przez wiele osób są jej walory pobudzające. Kawa daje nam na chwilę więcej energii i większe możliwości skupienia się. Faktem jest, że picie kawy ogranicza ryzyko pojawienia się raka wątroby i choroby Parkinsona. Kawa w pewnym zakresie działa antyalergicznie, chroni przed chorobami jelita grubego, a także pęcherza. Pomaga nam się także odprężyć i to nie tylko ze względu na przyjemność płynącą z picia kawy. Zmniejsza bowiem napięcie mięśni gładkich i tym samym ułatwia w efektywny odpoczynek.

Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Piękne i zapierające dech w piersiach suknie śl...
Restauracje to lokale gastronomiczne, w którym kl...
Włosi są prawdziwymi smakoszami kawy. Włoskie k...
Największą część hoteli w Polsce stanowią ho...
Impreza plenerowa to doskonały sposób na odprę...
Nowoczesna Panna Młoda potrafi wziąć na swoje b...