Termy w Zakopanem

Termy w Zakopanem
Zakopane proponuje odwiedzającym je turystom mnóstwo najróżniejszych atrakcji.

Część z nich wymaga jednak odpowiednich warunków atmosferycznych. Ze stoków narciarskich nie skorzystamy przecież, jeżeli nie będzie odpowiedniej ilości śniegu, a park linowy otwarty jest jedynie w sezonie wiosenno-letnim. Są tu jednak również takie rozrywki, z których korzystać można przez cały rok, bez potrzeby zastanawiania się nad tym, czy następnego dnia będzie sprzyjała nam pogoda.

W Tatrach znajdują się bardzo duże pokłady wód geotermalnych, co zostało szybko i skutecznie wykorzystane w celu przyciągnięcia jeszcze większej ilości turystów.

W Zakopanem termy znajdują się między innymi w wybudowanym w mieście aquaparku. Obiekt ten przyciąga tysiące klientów swoimi licznymi atrakcjami. Ze względu na to, że mieści się on w centrum miasta, wszyscy bez problemu do niego trafią. Korzystanie z aquaparku jest prawdziwą przyjemnością, ponieważ każdy znajdzie tu atrakcje odpowiednie dla siebie. Duża różnorodność basenów pozwala bowiem zarówno na szkolenie swoich umiejętności stricte pływackich, jak również wspaniałą zabawę na zjeżdżalniach czy w tak zwanej "dzikiej rzece".

Podobnym miejscem jest także Kąpielisko Szymoszkowa. Jak sama nazwa wskazuje znajduje się ono na Polanie Szymoszkowej. Wykorzystywane są w nim wody termalne, które pozwalają na utrzymanie średniej temperatury wody w basenach na poziomie ok. 30°C. Co więcej poza zwykłą przyjemnością korzystania z wypoczynku na basenie, pojawiają się tu również inne walory. Wody geotermalne mają bowiem charakter leczniczy i w dużym stopniu mogą przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Bardzo duża ilość wapnia, magnezu czy sodu sprawi, że osoby odczuwające pewne dolegliwości będą miały szansę na szybsze pozbycie się swoich problemów.

Jednak wody geotermalne wykorzystywane są szeroko także poza Zakopanem. Okazałe baseny oraz imponujące kompleksy spotkać można na przykład w Bukowinie Tatrzańskiej czy na granicy Szaflar i Białego Dunajca. Ponadto Polacy często wyjeżdżają również na słowacką stronę gór i tam oddają się wypoczynkowi w luksusowych i komfortowych termach.
Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Uczęszczanie do profesjonalnej szkoły muzycznej ...
Organizacja własnego przyjęcia okolicznościoweg...
Nie chce Ci się gotować, a marzysz o swoim ulubi...
Wybierając się na wakacje czy też na wycieczkę...
Jeszcze stosunkowo niedawno wszelkie miejsca publi...
Kiedy ktoś mówi rewia, od razu na myśli m...