Turystyka w Zakopanem

Turystyka w Zakopanem
Wybierając się na wakacje czy też na wycieczkę do Zakopanego warto zabrać ze sobą wygodne buty i sportowy strój. Turystyka w Zakopanem koncentruje się bowiem na aktywnym spędzaniu czasu i oferuje w tym zakresie mnóstwo możliwości. Niezwykle ciekawa, warta zobaczenia jest chociażby Gubałówka.

Na Gubałówkę dostać się możemy kolejką torową. Przed wjazdem trzeba oczywiście kupić bilet, a następnie udać się do kolejki. Dolna stacja położona jest niemal w samym sercu miasta, zatem nie będziemy mieć z pewnością problemu z odszukaniem jej. Po wjeździe na Gubałówkę zaskoczy nas przepiękny widok i malownicze tereny. Widać tu panoramę całych Tatr. Nie mniej jednak przy złej pogodzie widoczność może być nieco ograniczona i wówczas widoki nie będą tak ciekawe, jak ma to miejsce w sytuacji, gdy na dworze jest słonecznie i ciepło.

Obecnie na Gubałówce spotkać możemy również wiele straganów z rozmaitymi pamiątkami. Nie są to jednak zazwyczaj przedmioty wartościowe, a raczej kiczowate i rozpadające się stosunkowo szybko produkty za wysoce wygórowaną cenę. Dlatego na Gubałówkę najlepiej wybrać się z samego rana, gdy kiosków jeszcze nie ma, aby docenić widok natury i nieskażonej przyrody, podziwiając piękno Tatr. Niestety - kramy nieco psują klimat i wnoszą na miejsce kicz.
Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Kawa posiada ogromną ilość zwolenników. ...
Rozrywki nie dostarczają już tylko kluby i dysko...
Czas spędzony przy filiżance kawy jest we Włosz...
Masz wolny weekend i chcesz się trochę odpręży...
Gastronomia jest bardzo odpowiedzialną i wymagaj...
Desery w kuchni włoskiej zajmują ważne miejsce....