Turystyka w Zakopanem

Turystyka w Zakopanem
Wybierając się na wakacje czy też na wycieczkę do Zakopanego warto zabrać ze sobą wygodne buty i sportowy strój. Turystyka w Zakopanem koncentruje się bowiem na aktywnym spędzaniu czasu i oferuje w tym zakresie mnóstwo możliwości. Niezwykle ciekawa, warta zobaczenia jest chociażby Gubałówka.

Na Gubałówkę dostać się możemy kolejką torową. Przed wjazdem trzeba oczywiście kupić bilet, a następnie udać się do kolejki. Dolna stacja położona jest niemal w samym sercu miasta, zatem nie będziemy mieć z pewnością problemu z odszukaniem jej. Po wjeździe na Gubałówkę zaskoczy nas przepiękny widok i malownicze tereny. Widać tu panoramę całych Tatr. Nie mniej jednak przy złej pogodzie widoczność może być nieco ograniczona i wówczas widoki nie będą tak ciekawe, jak ma to miejsce w sytuacji, gdy na dworze jest słonecznie i ciepło.

Obecnie na Gubałówce spotkać możemy również wiele straganów z rozmaitymi pamiątkami. Nie są to jednak zazwyczaj przedmioty wartościowe, a raczej kiczowate i rozpadające się stosunkowo szybko produkty za wysoce wygórowaną cenę. Dlatego na Gubałówkę najlepiej wybrać się z samego rana, gdy kiosków jeszcze nie ma, aby docenić widok natury i nieskażonej przyrody, podziwiając piękno Tatr. Niestety - kramy nieco psują klimat i wnoszą na miejsce kicz.
Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Nieodzownym produktem składającym się na standa...
Rzeszów jako stolica innowacji oraz serce Podkarp...
Planujesz wziąć niebawem ślub? Szykujesz tym sa...
Kuchnia hiszpańska jest podzielona w zależności...
Większość ludzi uważa zapewne, że pracując j...
Organizując wesele czynności z tym związane nal...