Włoskie desery

Włoskie desery

Desery w kuchni włoskiej zajmują ważne miejsce. Serwowane są po obiedzie, aby jeszcze pełniej zaspokoić kulinarne potrzeby. Typowe włoskie desery to panna cotta, spremuta, cannolo, tiramisu. W żadnej atrakcyjnej włoskiej restauracji nie zabraknie również w ofercie lodów i sorbetów.

 

Część deserów pochodzących właśnie z kuchni włoskiej z powodzeniem podaje się również w Polsce. Są one bardzo smaczne, doceniane przez wielbicieli słodkości.
 
Bardzo popularne jest włoskie tiramisu. Ten deser składa się z części biszkoptowej, odpowiednio polanej mocnym espresso i Amaraetto. Na część wykonaną z biszkoptów nakłada się masę z serka mascarpone, śmietany i jaj. Taki deser bywa dekorowany czekoladą. Przed podaniem warto tiramisu odpowiednio schłodzić. Najlepiej smakuje z kawą espresso.

Równie znanym włoskim deserem jest w Polsce panna cotta. Ten deser pochodzi z północy Włoch. Jest to nic innego jak śmietana przygotowana z żelatyną i innymi dodatkami. Po schłodzeniu wygląda jak odwrócona do góry nogami babeczka. Polewa się ją sosami owocowymi, można również śmiało udekorować ją owocami lub czekoladą.

Jedzenie to we Włoszech rytuał, zatem desery muszą być podawane w odpowiednich pucharach, na eleganckich talerzykach. Nieodpowiednie podanie smakołyku może znacznie osłabić wrażenia estetyczne, jakie powinien wywołać u konsumenta. Dobry włoski deser zachwyca bowiem nie tylko smakiem, ale także wyglądem. Dlatego tak dużą uwagę przywiązuje się do właściwego przygotowania, a następnie zdobienia deserów we Włoszech.
Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Komunia święta to duże przeżycie zarówn...
Chcesz wyjechać na wczasy w ciekawe miejsce? Szuk...
Gastronomia jest bardzo odpowiedzialną i wymagaj...
Wiele osób zastanawia się nad otworzeniem ...
Każda Młoda Para pragnie mieć jak najwięcej pa...
Organizacja wesela to sprawa doniosła i ważna. Z...