Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna

Ostatnio bardzo modny temat. Producenci żywności coraz częściej używają odkreślenia że ich żywność jest eko. Jednak sama nazwa nie gwarantuje nic, skąd więc wiedzieć, że żywność jest naprawdę dobra i zdrowa. Z pomocą przychodzi nam Unia Europejska, gdyż to ona odpowiada za przydzielanie certyfikatów potwierdzających autentyczność i bezpieczeństwo tego co jemy.

 

Firmy coraz częściej sięgają po nie, jednak droga do ich zdobycia bywa trudna i czasochłonna. Dodatkowo problem komplikuje ich nadmiarowość. Konsumenci często nie wiedzą które oznaczenie rzeczywiście potwierdza autentyczność.

W procesie powstawania żywności ważne jest nie tylko to jak jest produkowana, ale również to gdzie ma miejsce uprawa. Muszą to być tereny czyste, z dala od ruchliwych dróg, dużych miast i przemysłu. Ważne jest też by nie używać nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Dozwolone jest używanie jedynie nawozów naturalnych bez pestycydów.

Bardzo częstym używanym określeniem jest również żywność organiczna. Na pierwszy rzut oka wydaje się podobny lecz jest to coś zupełnie innego. Używa się również określenia bio lub organic, by uniknąć błędnej klasyfikacji. 

Opinie innych (0)
Zostaw opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy
Zostaw ocenę dla firmy
jako pierwszy

Piękne i zapierające dech w piersiach suknie śl...
Wybór odpowiedniego pojazdu, jakim udamy się do ...
Przyszli małżonkowie sprzeczają się ze sobą c...
Kluby, to miejsca w których można mile sp...
Uczęszczanie do profesjonalnej szkoły muzycznej ...
W hurtowniach specjalizujących się w dystrybucji...